Instagram już dawno przestał być domeną blogerek i stylistek. Wielu przedsiębiorców i właścicieli firm zauważyło w tej aplikacji duży potencjał nie tylko wizerunkowy, ale także sprzedażowy.

Potencjał reklamowy Instagrama nieustannie się rozwija. Aplikacja daje obecnie wiele możliwości promocji biznesu i oferowanych usług. Popularność Instagrama opiera się głównie na dobrej jakości oryginalnych zdjęciach, które przyciągają uwagę użytkowników i skłaniają ich do jakiejś reakcji.

Jeżeli więc chcesz, aby użytkownicy zapamiętali Twój profil na Instagramie, „lajkowali” Twoje posty, a w konsekwencji przyczynili się do wzrostu sprzedaży bądź popularności Twoich produktów i usług, powinieneś zastosować się do kilku prostych wskazówek, o których wiele osób zapomina.

Jakie więc zmiany wprowadzić w swoim profilu?

  1. Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy – Instagram to aplikacja przeznaczona przede wszystkim dla wzrokowców. Zadbaj więc o to, aby Twoje zdjęcia były oryginalne, dobre jakościowo i jakkolwiek banalnie by to nie zabrzmiało – mają być po prostu ciekawe. W tym wypadku postaw więc na jakość, a nie na ilość. Nie zapomnij też o dodawaniu filmów, bądź mini-filmów (tworzonych na przykład przez bardzo popularną aplikacje Boomerang).
  1. Używaj hashtagów, ale rób to z głową. Bez wątpienia hashtagi to coś, co określa funkcjonowanie aplikacji Instagram, jednak nawet w tej kwestii warto zachować umiar i nie przesadzić, aby nie zrazić do siebie użytkowników. Pierwsze, co powinieneś zrobić to stworzyć własny i unikalny hashtag, który nie tylko wyróżni Twoją działalność, ale także pozwoli użytkownikom szybko dotrzeć do udostępnianych przez Ciebie informacji. Liczba hashtagów pod postem powinna być ograniczona, najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest od 8 do 15 hashtagów pod każdym zdjęciem lub filmem. Ważne jest, aby hashtagi miały rzeczywisty związek z postem, unikajmy więc spamerskich tagów przez które możesz tylko stracić zaufanie swoich użytkowników.
  1. Wyznacz sobie jasne cele. Ten punkt dotyczy oczywiście nie tylko Instagrama, ale wszystkich działań marketingowych, jakie podejmujesz. Niezależnie od tego czy zależy Ci bardziej na kreowaniu wizerunku w sieci i zwiększeniu świadomości marki, czy może bardziej na kwestii biznesowej najlepiej sprawdzą się oryginalne i „świeże” rozwiązania. Kiedy obierzesz sobie konkretny cel staraj się, aby wszystkie Twoje działania na profilu oscylowały wokół niego. Zdjęcia, filmy i posty, które dodajesz powinny być spójne i dobrze przemyślane.
  1. Szeruj ciekawe treści. Dziel się ze użytkownikami obserwującymi Twój profil ciekawym contentem. Mogą to być związane z Twoją działalnością zdjęcia, filmiki, cytaty.
  1. Zadbaj o dobry opis. Nie pomijaj tego elementu – dobry opis to nie tylko informacja o Twojej działalności, ale także wezwanie do działania. Umieszczenie przycisku CTA bądź linku daje Ci wiele możliwości sprzedażowych i wizerunkowych – nie pomijaj tego elementu.

Podsumowując, Instagram zyskuje coraz to większy potencjał zarówno wizerunkowy, jak i sprzedażowy. Promując się w siedzi nie warto pomijać o tej aplikacji. Aktywność użytkowników Instagrama na chwilę obecną przewyższą tę na Facebooku! Promocją Twojej firmy lub usług może zająć się też doświadczona agencja, która zadba o Twój wizerunek w sieci i dobierze odpowiednią strategię, która przyczyni się do wzrostu popularności i rozpoznawalności marki.

 

Autor: Marta Krawczyk – Social Media & Content Specialist MAGNES.PL