Zgodnie ze statystykami – przeciętny Polak spędza w sieci ok. 6 godzin dziennie, a co najmniej połowę tego czasu poświęca scrollowaniu tablicy na Facebooku. Jeżeli mówimy już o największym i najpopularniejszym serwisie społecznościowym na świecie – zrzesza on prawie 2 miliardy użytkowników z każdego zakątka globu! Imponujące, prawda?

Praktycznie każdy użytkownik ma w swoim gronie znajomych ludzi poznanych na różnych etapach życia – przyjaciół z podstawówki, osoby spotkane na imprezach i znajomych znajomych, z którymi już nigdy więcej nie będzie miał kontaktu, rodzinę czy kolegów z pracy. Przygotowaliśmy dla Was ich zestawienie, czyli typy użytkowników na Facebooku. Wszystko oczywiście z przymrużeniem oka 😉

  1. Wylewny, czyli dzielący się wszystkim na facebookowym wallu

Wiecie, kogo mamy na myśli, prawda? Ten typ zamienił przestarzałą wersję dziennika papierowego i uczynił ze swojego konta pamiętnik, z tym, że każdy ma do niego dostęp! Jeżeli nie wiesz, gdzie zjeść najlepszą pizzę, która kasjerka w osiedlowej Biedronce jest najmilsza lub który lekarz najszybciej rozprawi się z twoją chorobą skórną – śmiało zaglądaj na jego tablicę, istnieje duże prawdopodobieństwo, że właśnie tam znajdziesz informacje, które cię interesują.

  1. Rozrywkowy, czyli internetowy wodzirej

Memy i najnowsze hity Internetu to jego chleb powszedni. Myślisz, że widziałeś już wszystkie śmieszne obrazki? On szybko udowodni ci jak bardzo się mylisz. Jego tablica aż roi się od treści udostępnionych ze wszelkich znanych, jak i mniej znanych profilów satyrycznych.

  1. Zapraszający… aż za bardzo

Znasz to uczucie, kiedy dostajesz powiadomienie, widzisz tę wspaniałą czerwoną ikonkę i myślisz sobie, że ktoś ze znajomych właśnie polubił zdjęcie z twojego tegorocznego wyjazdu na Sycylię, a to tylko zaproszenie do gry od kolegi z przedszkola, którego nie widziałeś jakieś 15 lat? Czy może być większe rozczarowanie?

  1. Językowy purysta

Uaktywnia się przede wszystkim przy okazji jakichś gorących tematów i zażartych dyskusji. Jego komentarze nie wnoszą najczęściej żadnej merytorycznej treści, a mają jedynie na celu wytknięcie komuś najmniejszego nawet językowego potknięcia: złej interpunkcji czy braku znaków diakrytycznych.

  1. Znikający, czyli jak kamień w wodę

W przeciwieństwie do poprzednich typów, ten odnosi się głównie do Messengera. Znikający, to osobnik, który potrafi nagle uciąć konwersację i nie dawać znaku życia przez długie godziny, a czasem nawet i dni! Zagadka, co kieruje takimi osobnikami i dlaczego tak się zachowują nie została jeszcze rozwiązana.

  1. Tradycjonalista, wystrzegający się „nowinek”

Ten typ nigdy nie używa emotikonek w rozmowie. Co więcej, często wszystko swoje wypowiedzi zwieńcza KROPKĄ (czy to tzw. kropka nienawiści?). Dla użytkownika, któremu emotki nie są obce i chętnie ich używa pogawędka z taką osobą może okazać się nie lada wyzwaniem – zaraz sobie wyobraża, że jego rozmówca jest zły, obrażony lub wcale nie ma ochoty na tę rozmowę.

Typów ludzi na Facebooku jest oczywiście o wiele, wiele więcej – to tylko garstka z nich, ale właśnie te przytoczone powyżej wydały się nam najbardziej specyficzne J Oczywiście, cały tekst należy traktować z przymrużeniem oka i nie do końca na serio.

A Wy, jakim typem jesteście? 🙂

 

 

Autor: Marta Krawczyk – Social Media & Content Specialist