Kolejna społecznościowa aplikacja rezygnuje ze swojej pierwotnej koncepcji. Snapchat planuje zerwać z ideą ulotności snapów, wprowadzając nową opcję: „wspomnienia”.

Snapchat podbił serca milionów użytkowników smartfonów na całym świecie, dzięki swojej oryginalnej koncepcji podkreślającej ulotność chwil. Mogliśmy zatem przesyłać znajomym filmy i zdjęcia w czasie rzeczywistym. Natomiast jedynym sposobem zachowania swoich multimediów, było zapisywanie ich w pamięci telefonu.

snapchat-300x169

Jeśli zapomnieliśmy zgrać swoich snapów na smartfona, po prostu przepadały. Dla wielu użytkowników, szczególnie tych nieco starszych, był to poważny argument przeciwko używaniu Snapchata. Dlatego niedługo ma się to zmienić.

Nowa sekcja „memories” pojawiać ma się sukcesywnie na przestrzeni najbliższego miesiąca. Od tej pory, będzie można zapisać pojedyncze snapy, jak i całe story, w chmurze Snapchata, a prościej mówiąc- wewnątrz aplikacji. Nie będzie więc już potrzeby ściągania multimediów na pamięć telefonu. Zapisane snapy natomiast będzie można obejrzeć w każdej chwili, a także… podzielić się nimi ponownie. Archiwalne snapy będą odpowiednio oznaczane, aby znajomi łatwo zorientowali się, że udostępniono im wspomnienie. Zapisane zdjęcia i filmy będzie można również ponownie edytować, łączyć z multimediami z rolki aparatu, a nawet tworzyć nowe „My Story”.

Jako że galerię naszych wspomnień będziemy mogli pokazywać bliskim, przekazując im nasz telefon, pojawi się jeszcze jedna przydatna opcja. Będziemy mogli ukryć wybrane snapy przed innymi, zaznaczając komendę „tylko dla moich oczu”. Multimedia oznaczone w ten sposób będą chronione kodem PIN.

Wprowadzanymi zmianami Snapchat zrobił ukłon w stronę starszych użytkowników, których nie przekonywała pierwotna forma aplikacji. Z drugiej strony, miłośnicy snapowania mogą uznać ten krok za zamach na oryginalność Snapchata, który dotychczas pozytywnie wyróżniał się na tle innych aplikacji społecznościowych.

Jak będzie to wyglądać w praktyce, możecie obejrzeć na kanale Snapchata: https://www.youtube.com/watch?v=nm1RfWn0tQ8

Autor: Dominika Leszczyńska Social Media & Content Specialist