Wielka Brytania ( United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland ) to średniej wielkości kraj w Europie Zachodniej, w skład którego wchodzą Anglia, Szkocja, Walia i Irlandia Północna. Wielka Brytania jest krajem o najwyższym w Europie obrocie rynku e-commerce, który w 2014 roku osiągnął 107,1 miliarda euro. Jako czołowy e-eksporter towarów, w 2013 roku osiągnęła nadwyżkę handlową w wysokości 1 miliarda dolarów.

Tak dobre wyniki i stały wzrost wartości rynku e-commerce wynikają ze stale zwiększającej się ilości klientów robiących zakupy w sieci. Na 60 milionów ludzi mieszkających w Wielkiej Brytanii, prawie 50 milionów codziennie korzysta z Internetu. Miesięczna liczba odwiedzin różnych stron internetowych sięga 130 milionów, a do wyszukiwania potrzebnych informacji najchętniej wykorzystywany jest Google ( 90% ).

Na uwagę zasługuje również fakt zwiększania sprzedaży za pośrednictwem urządzeń mobilnych, która w 2014 roku zwiększyła się w porównaniu do lat ubiegłych o 65%, natomiast współczynnik konwersji wyniósł 4,2%.